You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Sarajewo – Kolej na Trebević

Kolej gondolowa z centrum Sarajewa na Trebević (1164 m n.p.m.) to nie tak dawno otwarta atrakcja dla turystów i mieszkańców Sarajewa. Oficjalne uroczystości otwarcia odbyły się bowiem 6 kwietnia 2018r.

W jednej gondoli jest miejsce dla 3 osób i 3 rowerów lub 10 osób. Nowa kolejka dysponuje 33 wagonikami, w tym kabinami w kolorach olimpijskich: niebieskim, czerwonym, zielonym, czarnym i żółtym. Jazda na górę trwa 7 minut, a przepustowość kolejki wynosi 1200 osób na godzinę. Przejazd starą kolejką zbudowaną w 1959 r. trwał dla porównania 12 minut, a przepustowość wynosiła 800 osób na godzinę. Wartość całego projektu szacuje się na blisko 15 milionów KM. Oczekuje się, że z kolejki będzie korzystać pół miliona osób rocznie.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek i wtorek – 10:00-20:00
Pozostałe dni tygodnia – 9:00-20:00

Ceny biletów:
W jedną stronę dla turystów– 15 KM
W dwie strony dla turystów – 20 KM
Rower – 4 KM
Zwierzęta – 4 KM
Dzieci do lat 7 – bezpłatnie
Wagonik starej kolejki z 1959r.


Wzgórze Igman ze znajdującymi się tam skoczniami narciarskimi -> https://naszebalkany.pl/bih/sarajevo-igman/

Widać, że nie cała infrastruktura jest już gotowa. Szczególnie przy górnej stacji było widać prace budowlane. Znajduje się tam kafejka, a pewnie w niedalekiej przyszłości teren wokół zostanie lepiej zagospodarowany.https://www.facebook.com/revitalizacijatrebevickezicare

https://www.zicara.ba/bs/home