You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

BiH – Trebinje

Śmiało możemy polecić Wam Hostel Polako w miejscowości Trebinje w Bośni i Hercegowinie 🙂

Hostel Polako Trebinje 

7 Vozda Karadorda 89 101 Trebinje

telefon: +387 66 380 722

Rezerwacja możliwa przez znany portal Booking.com

Powiększ mapę

Położenie hostelu jest idealne – to samo centrum. W pobliżu znajdziecie targ z lokalnymi produktami, mnóstwo kawiarni, restauracyjek i sklepów. Nie musicie sie martwić hałasami z zewnątrz – w hostelu jest cicho i spokojnie. To idealne miejsce na odpoczynek. Blisko stąd nad Adriatyk, do Dubrownika i Czarogóry. A samo Trebinje to urokliwe miasteczko. Właściciele: Bartek i Lauren to niesamowicie pozytywni ludzie.

 Podczas naszego pobytu służyli wszelkimi radami, przygotowali wyśmienite, obfite śniadanie, byli otwarci i towarzyscy.

Hostel Polako Trebinje

W hostelu panuje bardzo przyjemna, domowa atmosfera. Bartek podczas wieczornych pogawędek może uraczyć Was miejscową rakiją, a kawa parzona przez Lauren postawi następnego dnia na nogi. Do tego pyszne croisanty w jej wykonaniu z miejscowym eurokremem zasłodzą nawet największego łasucha.Hostel-Polako

Przy budynku znajduje się wewnętrzny parking.

W pomieszczeniach jest czysto i schludnie.

  

Jak najbardziej polecamy to miejsce !!!

Hostel Polako Trebinje

Krótka, ale jakże romantyczna i niesamowita historia właściecieli hostelu:

Bartek i Lauren poznali się w 2012r. w Kijowie podczas pobytu w… hostelu (jakże by inaczej). Lauren – rodowita Teksanka – była właśnie w trakcie szóstego miesiąca swojej podróży po świecie. Bartek był na kilkunastodniowym wypadzie na Ukrainę. Jej następnym punktem w podróży był Kraków, do którego podróżowali już razem – wtedy nie planowała jednak ponad dwuletniego pobytu w stolicy Małopolski 🙂

Hostel Polako Trebinje

Na początku wszystko było w porządku, ale z czasem zaczęło jej brakować słońca, taniej kawy każdego dnia oraz wołowiny – kto był w Teksasie ten wie, ile ci ludzie mogą zjeść „stejków” i innych rzeczy. Zaczęli myśleć o przeprowadzce na Bałkany. Jest to region, który oboje kochają i byli tam wiele razy razem oraz miejsce, które zawiera wszystkie rzeczy, których potrzebuje Lauren do życia + rakiję. Zaczęli się uczyć języka serbskiego w Krakowie i zaprzyjaźnili się ze swoim nauczycielem Nihadem, który pochodzi z Bośni. Okazało się, że jego mama ma mieszkanie w Mostarze, z którego nie korzysta, a Bartek natomiast ma duże doświadczenie w branży turystycznej – więc zaproponowali mu otwarcie wspólnego hostelu. Nie było to jednak tak łatwe, jak im się wydawało… Nihad po początkowej akceptacji później nie przejawiał już zainteresowania. Mimo wszystko Lauren i Bartek postanowili pojechać do Bośni i dowiedzieć się czegoś więcej na temat prawa. Bardzo pomogli im przyjaciele, którzy prowadzą tam hostele: Bata i Majda z Majdas Hostel w Mostarze oraz Haris i Nedzla z Haris Youth Hostel z Sarajewa. Poznali też Cat, która pochodzi z Ameryki i jako jedyna osoba spoza Bośni prowadzi hostel (Doctor’s House w Sarajewie). Dzięki nim przekonali się, że procedura otwarcia działalności jest bardzo długa i ciężka, a dodatkową przeszkodą dla obcokrajowców, którzy chcą otworzyć biznes w Federacji BiH jest wymóg posiadania bośniackiego partnera biznesowego. Po powrocie do Polski mieli mieszane uczucia, ale czego się nie robi dla kawy i cevapi… Postanowili zaryzykować. Ich oczy zostały zwrócone na Trebinje, które w odróżnieniu od Mostaru i Sarajewa leży w Republice Serbskiej, gdzie prawa dotyczące otwarcia biznesu są mniej wymagające (między innymi nie trzeba mieć bośniackiego partnera biznesowego).

Do Trebinje przyjechali w pierwszej połowie lutego 2015r. – miasto bardzo im się spodobało, bardzo polubili też mieszkańców. Od tego momentu wszystko nabrało tempa. Znaleźli dom w centrum miasta i codziennie musieli załatwiać dokumenty związane z otwarciem firmy, uzyskaniem stałego pobytu na terenie BiH oraz pozwolenia o pracę. Wszystko to związane jest z wieloma formalnościami. Udało im się to jednak jakoś przebrnąć, w dużej mierze dzięki pomocy wielu osób, które poznali na miejscu.

Hostel działa już pełną parą, przyjmuje turystów, a my mieliśmy okazję tam gościć w weekend majowy. Z pobytu w Hostelu byliśmy bardzo zadowoleni i wszystkim możemy śmiało go polecić.

Zapraszamy do Hostelu Polako w Trebinje

Hostel Polako price