You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Rijeka Crnojevića

Rejs po Crnojevicy to jedna z fajniejszych atrakcji w Czarnogórze. Jadąc od strony Cetinje należy wybrać trzeci zjazd w kierunku Rijeki (czyli pierwszy od strony Podgoricy). Wtedy to będziemy mieć możliwość przejazdu widokową drogą oraz postoju na charakterystycznym punkcie widokowym, skąd doskonale widać zakole rzeki.

Crnojevica to w zasadzie odnoga Jeziora Szkoderskiego. Niegdyś Rijeka leżała na szlaku z Cetyni do Podgoricy, będąc sporym ośrodkiem handlowym. Znajdowały się tu sklepy oraz fabryka pereł. Nowa droga ominęła jednak tą miejscowość i obecnie jest to cicha i spokojna osada, gdzie największą atrakcją są rejsy organizowane po Crnojevicy.

Doskonale robi to Pedja Sorat (pedja.sorat@gmail.com / +38267555820). Polecamy!

Zabytkowy most z 1853r.


Podczas rejsu po malowniczym odcinku rzeki możecie zobaczyć wiele rodzajów ptactwa.

Na środku akwenu Pedja umożliwia kąpiel w ciepłej wodzie jeziora.Dwie łódki którymi dysponuje Pedja 🙂

Cennik:
25 euro za godzinę za rejs małą łódką, która zabiera na pokład 5 osób lub 40 euro za godzinny rejs większą łódką mieszczącą 20 osób.
Do cen należy doliczyć bilet wstępu do Parku Narodowego Jezioro Szkoderskie, którego koszt wynosi 4 Euro.

Wcześniej byliśmy na standardowym rejsie po Jeziorze Szkoderskim i musimy przyznać, że  rejs z Pedją jest o wiele ciekawszy 🙂


Po rejsie obowiązkowym punktem jest wizyta w restauracjach Poslednja Luka lub Stari Most i degustacja pysznej zupy rybnej 🙂